Sollicitatietips

Ontdek de voordelen van een consultingkantoor

20 feb 2020
Je houdt van consulting en mensen zeggen dat je er goed in bent. Je hebt veel kennis en ervaring, je bent een echte teamspeler, je bent een grote hulp voor je klanten en je collega's... Maar je kan (of durft) jezelf niet ‘verkopen’.

Veel consultants worstelen met deze uitdaging. En het is een uitdaging die je snel en slim moet aanpakken. Anders wordt het moeilijk om je droomjob uit te oefenen.

Gelukkig is de oplossing eenvoudig: werk samen met een consultingkantoor. Goede consultingkantoren bieden je alle voordelen van een carrière in consulting mét de zekerheid van een vast contract.

Navigeer dit artikel:

Je bent niet alleen!

In ons vorige artikel schreven we dat topconsultants goede marketeers zijn. Topconsultants kunnen hun resultaten goed communiceren en ze breiden hun netwerk voortdurend uit om nieuwe interessante projecten aan te trekken.

Maar niet alle consultants kunnen zichzelf even vlot ‘verkopen’. Veel consultants vinden netwerken moeilijk, vervelend en tijdrovend.

Geloof ons… je bent niet alleen!

Jezelf verkopen is immers moeilijk. Misschien is je netwerk te klein (omdat je net begint), te koud (omdat je er een tijdje geen aandacht aan besteed hebt), of misschien houd je er gewoon niet van om jezelf te ‘verkopen’ (omdat je bescheiden of verlegen bent).

Gelukkig is er een eenvoudige oplossing: samenwerken met een consultingkantoor.

Hoe werken consultingkantoren?

Consultingkantoren zijn er in verschillende maten en gewichten. Hun niches, diensten, focus en klantenportfolio kunnen aanzienlijk van elkaar verschillen.

Pauwels Consulting bijvoorbeeld helpt grote bedrijven in Europa met project sourcing, werving en selectie en turn-key projecten op het gebied van engineering, life sciences en IT. Ons team bestaat grotendeels uit full-time consultants maar we werken ook samen met freelance consultants om ons vaste team aan te vullen.

Wij bieden onze diensten direct aan onze klanten aan maar we werken ook samen met Managed Service Providers (MSP’s). MSP’s zijn verantwoordelijk voor (vaak een aanzienlijk deel van) de HR- en wervingsactiviteiten van de bedrijven waarvoor zij werken. Op die manier zijn MSP’s voor ons vaak het aanspreekpunt namens de klant.

Van zodra onze klanten of hun MSP’s een of meerdere consultants of projectteams nodig hebben kijken we meteen of we in ons team experts met de nodige kennis en ervaring beschikbaar hebben. Als dit zo is, dan briefen we onze consultants en dan vergezellen we hen bij hun sollicitatiegesprek(ken) bij onze klanten of hun MSP’s.

Als we geen beschikbare kandidaat hebben (bijvoorbeeld omdat al onze gekwalificeerde consultants al op projecten werken) dan spreken we meteen ons uitgebreide netwerk van consultants aan. We starten dan ook meteen een zoektocht via jobsites en sociale media naar:

  • consultants om ons team permanent te versterken
  • freelance consultants om ons team te versterken voor de duur van het project (en liefst ook langer).
Wat is jouw volgende stap?

Ben jij een engineering, life sciences of IT expert en overweeg je een carrière in consulting?

Wat zijn jouw voordelen bij een consultingkantoor?

1. Variatie en zekerheid in één job!

Als je een vaste job zoekt dan krijg je bij een consultingkantoor zoals Pauwels Consulting alle voordelen van consulting mét de extra zekerheid van een vast contract.

Hierdoor kun jij je als consultant concentreren op wat je het liefst (en wellicht ook het best) doet: andere bedrijven helpen bij de uitvoering van hun projecten. Wij kunnen ons dan concentreren op wat wij het best doen: de behoeften van onze klanten begrijpen en de beste experts zoeken om in deze behoeften te voorzien.

2. Samen sterk!

Consultingkantoren bieden ook voordelen voor freelance consultants. De meeste grote bedrijven huren immers geen of weinig individuele freelance consultants in. Ze werken liever met een MSP of met een beperkt aantal consultingkantoren. Op die manier krijgen ze kwaliteit en continuïteit voor een aantrekkelijke prijs.

Goede consultingkantoren hebben een uitgebreid en gevarieerd klantenportfolio. Hierdoor kom je als freelance consultant vaak op projecten die je carrière écht vooruit helpen en waar je anders niet voor geselecteerd zou kunnen worden.

3. De beste opleiding ooit

Of je nu als vast consultant of freelance consultant werkt, bij consultingkantoren heb je nog minstens één ander groot voordeel: je zult in korte tijd veel bijleren en veel nieuwe mensen leren kennen.

Op het werk, naast het werk, tijdens ontspannen of educatieve events… als je deel uitmaakt van een consulting team dan wordt ‘netwerken’ heel gewoon. Ook als het niet in je natuur ligt. Je zult in korte tijd je kennis, ervaring en professioneel netwerk uitbreiden.

Dit is de beste garantie voor een mooie toekomst!

Contacteer ons

Heb je vragen voor ons? Neem contact op!

"(Vereist)" geeft vereiste velden aan

maxime_van_belle
Maxime van Belle Content Marketeer